Strona www stworzona w kreatorze Medical PR

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 603 773 180 lub umów się online:

D-DENT

REJESTRACJA ON-LINE

Zadzwoń:

+48 603 773 180

lub umów się online:

Masz pytania lub chcesz ustalić termin? 

Umów się na wizytę

Rejestracja

Braki w uzębieniu - Implantologia

Leczenie implantologiczne składa się z dwóch głównych etapów: chirurgicznego i protetycznego. W pierwszym etapie - implant jest wprowadzony w tkankę kostną. Procedura jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesna. Na czas gojenia zakłada się protezę tymczasową, dzięki której nasi Pacjenci mogą normalnie funkcjonować. W drugim etapie, zazwyczaj po 6 miesiącach,  ma miejsce odbudowa protetyczna na wcześniej wszczepionym implancie. 

Implanty AXIOM, które polecamy naszym Pacjentom, w sposób optymalny naśladują naturę, dzięki czemu trudno je odróżnić od własnych zębów.

Doskonała rekonstrukcja uzębienia

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Braki w uzębieniu - Protetyka

Poza uzupełnieniem brakujących zębów, odbudujemy złamane bądź zniszczone korony zębów, możemy zmienić ich kształt i wielkość, a także dokonać korekty przebarwień. Protetyka daje nieograniczone możliwości, które wyjątkowo się zwiększają dzięki protetyce cyfrowej 3D. 

Już podczas pierwszej wizyty, nasi lekarze odczytują wewnątrzustny obraz uzębienia, skanując zęby Pacjenta.

W krótkim czasie, skan trafia do cyfrowego systemu, w którym projektuje się uzupełnienie idealnie dopasowane do warunków w jamie ustnej, do kształtu twarzy oraz preferencji Pacjenta.  

Odtwarzamy naturalny zgryz

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Bóle stawu skroniowo-żuchwowego

Bóle stawu skron.-żuchw. mogą być spowodowane np.utratą zębów bocznych (co jest przyczyną obniżenia wysokości zwarcia i zmiany położenia żuchwy), zwiększonym napięciem mięśni żucia, dysfunkcją torebki stawowej, urazem żuchwy, a nawet zaburzeniami postawy ciała. 

Często dochodzą inne objawy: ból głowy, trzaski w stawach, ograniczenie otwierania ust, zaciskanie zębów. 

Jest to sygnał, aby zwrócić się do lekarza, który zbada przyczynę zaburzeń i zaleci stosowną terapię. 

W naszych gabinetach, leczenie obejmuje również fizjoterapię oraz relaksację, które są niezwykle skuteczne w tego typu zaburzeniach.

Diagnoza, leczenie i rehabilitacja

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów/szyjek zębowych objawia się bólem, który nasila się np. podczas spożywania niektórych pokarmów: kwaśnych, słodkich, zimnych lub nawet gdy wdychamy powietrze.  

Ból powstaje z powodu recesji dziąsła lub uszkodzenia szkliwa, w wyniku czego odsłaniają się kanaliki zębowe, mocno wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. 

W leczeniu nadwrażliwości stosujemy różnego rodzaju terapie:

-lakierowanie zębów preparatem Fluor Protector

-zabieg Vector, który doskonale czyści i regeneruje 

-terapia laserowa, która niszczy bakterie, sprzyja szybkiemu  gojeniu i łagodzi ból. 

Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych

ZAREZERWUJ ZABIEG

Wady zgryzu

Wady zgryzu, wady szczękowo-twarzowe, nieprawidłowości zębowe, wymagają często leczenia ortodontycznego, które polega na przywróceniu właściwego zwarcia między górną i dolną szczęką, wyrównania i właściwego ustawienia zębów w łukach zębowych przy użyciu aparatu ortodontycznego. Leczenie przynosi szereg korzyści: oprócz równych ładnych zębów, niwelujemy wady wymowy, likwidujemy dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, a także zapobiegamy próchnicy i paradontozie. 

Nasi Pacjenci szczególnie polubili nakładki PRO SMILE, które są dyskretne, komfortowe i w krótkim czasie przynoszą widoczne efekty leczenia.

Nowoczesna ortodoncja

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Krwawienie dziąseł 

Krwawienie z dziąseł może być wynikiem różnych zmian chorobowych w organizmie lub efektem nieprawidłowej techniki mycia zębów, czy złego doboru szczoteczki. 

Bardzo często może być objawem paradontozy, czyli zapalenia przyzębia. Kluczowym działaniem będzie w tym przypadku zadbanie o właściwą higienę jamy ustnej oraz konsultacja stomatologiczna w celu diagnozy źródła problemu i wdrożeniu właściwego leczenia.

Niezwykle skutecznym działaniem profilaktycznym oraz terapeutycznym jest zabieg VECTOR, który w bezinwazyjny sposób zwalcza przyczynę paradontozy, usuwając złogi, kamień i bakterie.    

Skuteczne leczenie paradontozy

ZAREZERWUJ ZABIEG

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (leczenie endodontyczne) jest niezbędne wtedy, gdy bakterie powodujące próchnicę przenikną przez cienką warstwę zębiny do miazgi zęba, powodując zakażenie (zgorzel) lub zapalenie. 

Do konieczności przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej, czyli leczenia przy wykorzystaniu mikroskopu, dochodzi najczęściej wtedy, gdy w zębie znajduje się duży ubytek próchnicowy, powodując zniszczenie twardych tkanek zęba sięgających aż do „nerwu”. Leczenie kanałowe ratuje ząb i utrzymuje go w łuku zębowym. 

Leczenie w D-Dent, odbywa się komfortowych warunkach dla Pacjenta, bez bólu, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń.

Nowoczesna endodoncja pod mikroskopem

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ból zęba może zakłócić nasze codzienne funkcjonowanie, wywołać migrenę, bezsenność, utrudnić gryzienie i przeżuwanie. 

W niektórych sytuacjach, ból zęba pojawia się nagle, w innych, stopniowo narasta w wyniku toczącego się stanu chorobowego. Najczęstszą przyczyną jest próchnica, odsłonięte szyjki zębowe, choroby przyzębia, ropnie, rosnące zęby mądrości, jak rownież różnego rodzaju urazy. 

W takich sytuacjach, bezwzględnie zalecamy kontakt ze stomatologiem. Jeśli wybierzecie nasze centrum, prosimy o poinformowanie rejestratorki o objawach, tak aby jak najszybciej umówić wizytę. Nasi lekarze ocenią problem oraz pomogą szybko zlikwidować ból.

S.O.S. - nagłe przypadki

Ból zęba

UMÓW WIZYTĘ S.O.S.

Dzień dobry w centrum nowoczesnej stomatologii

Jesteś w dobrym miejscu

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

D-DENT

Nasze usługi obejmują wszechstronne leczenie stomatologiczne, od profilaktyki, diagnostyki, po specjalistyczne zabiegi.