Nasze usługi obejmują wszechstronne leczenie stomatologiczne, od profilaktyki, diagnostyki, po specjalistyczne zabiegi.

D-DENT

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Jesteś w dobrym miejscu

Dzień dobry w centrum nowoczesnej stomatologii

UMÓW WIZYTĘ S.O.S.

Ból zęba

S.O.S. - nagłe przypadki

Ból zęba może zakłócić nasze codzienne funkcjonowanie, wywołać migrenę, bezsenność, utrudnić gryzienie i przeżuwanie. W niektórych sytuacjach, ból zęba pojawia się nagle, w innych, stopniowo narasta w wyniku toczącego się stanu chorobowego. Najczęstszą przyczyną jest próchnica, odsłonięte szyjki zębowe, choroby przyzębia, ropnie, rosnące zęby mądrości, jak rownież różnego rodzaju urazy. 

W takich sytuacjach, bezwzględnie zalecamy kontakt ze stomatologiem. Jeśli wybierzecie nasze centrum, prosimy o poinformowanie rejestratorki o objawach, tak aby jak najszybciej umówić wizytę. Nasi lekarze ocenią problem oraz pomogą szybko zlikwidować ból.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nowoczesna endodoncja pod mikroskopem

Leczenie kanałowe (leczenie endodontyczne) jest niezbędne wtedy, gdy bakterie powodujące próchnicę przenikną przez cienką warstwę zębiny do miazgi zęba, powodując zakażenie (zgorzel) lub zapalenie. 

Do konieczności przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej, czyli leczenia przy wykorzystaniu mikroskopu, dochodzi najczęściej wtedy, gdy w zębie znajduje się duży ubytek próchnicowy, powodując zniszczenie twardych tkanek zęba sięgających aż do „nerwu”. Leczenie kanałowe ratuje ząb i utrzymuje go w łuku zębowym. 

Leczenie w D-Dent, odbywa się komfortowych warunkach dla Pacjenta, bez bólu, przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń.

Leczenie kanałowe

ZAREZERWUJ ZABIEG

Skuteczne leczenie paradontozy

Krwawienie z dziąseł może być wynikiem różnych zmian chorobowych w organizmie lub efektem nieprawidłowej techniki mycia zębów, czy złego doboru szczoteczki. 

Bardzo często może być objawem paradontozy, czyli zapalenia przyzębia. Kluczowym działaniem będzie w tym przypadku zadbanie o właściwą higienę jamy ustnej oraz konsultacja stomatologiczna w celu diagnozy źródła problemu i wdrożeniu właściwego leczenia.

Skutecznym działaniem profilaktycznym oraz terapeutycznym jest zabieg VECTOR, który w bezinwazyjny sposób zwalcza przyczynę paradontozy, usuwając złogi, kamień i bakterie.    

Krwawienie dziąseł 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Nowoczesna ortodoncja

Wady zgryzu, wady szczękowo-twarzowe, nieprawidłowości zębowe, wymagają często leczenia ortodontycznego, które polega na przywróceniu właściwego zwarcia między górną i dolną szczęką, wyrównania i właściwego ustawienia zębów w łukach zębowych przy użyciu aparatu ortodontycznego. Leczenie przynosi szereg korzyści: oprócz równych ładnych zębów, niwelujemy wady wymowy, likwidujemy dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, a także zapobiegamy próchnicy i paradontozie. 

Nasi Pacjenci szczególnie polubili przezroczyste nakładki, które są dyskretne, komfortowe i w krótkim czasie przynoszą widoczne efekty leczenia.

Wady zgryzu

ZAREZERWUJ ZABIEG

Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych

Nadwrażliwość zębów/szyjek zębowych objawia się bólem, który nasila się np. podczas spożywania niektórych pokarmów: kwaśnych, słodkich, zimnych lub nawet gdy wdychamy powietrze.  

Ból powstaje z powodu recesji dziąsła lub uszkodzenia szkliwa, w wyniku czego odsłaniają się kanaliki zębowe, mocno wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. 

W leczeniu nadwrażliwości stosujemy różnego rodzaju terapie:

-lakierowanie zębów preparatem z fluorem

-zabieg Vector, który doskonale czyści i regeneruje 

-terapia laserowa, która niszczy bakterie, sprzyja szybkiemu  gojeniu i łagodzi ból. 

Nadwrażliwość zębów

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Diagnoza, leczenie i rehabilitacja

Bóle stawu skron.-żuchw. mogą być spowodowane np.utratą zębów bocznych (co jest przyczyną obniżenia wysokości zwarcia i zmiany położenia żuchwy), zwiększonym napięciem mięśni żucia, dysfunkcją torebki stawowej, urazem żuchwy, a nawet zaburzeniami postawy ciała. 

Często dochodzą inne objawy: ból głowy, trzaski w stawach, ograniczenie otwierania ust, zaciskanie zębów. 

Jest to sygnał, aby zwrócić się do lekarza, który zbada przyczynę zaburzeń i zaleci stosowną terapię. 

W naszych gabinetach, leczenie obejmuje również fizjoterapię oraz relaksację, które są niezwykle skuteczne w tego typu zaburzeniach.

Bóle stawu skroniowo-żuchwowego

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Odtwarzamy naturalny zgryz

Poza uzupełnieniem brakujących zębów, odbudujemy złamane bądź zniszczone korony zębów, możemy zmienić ich kształt i wielkość, a także dokonać korekty przebarwień. Protetyka daje nieograniczone możliwości, które wyjątkowo się zwiększają dzięki protetyce cyfrowej 3D. 

Już podczas pierwszej wizyty, nasi lekarze odczytują wewnątrzustny obraz uzębienia, skanując zęby Pacjenta.

W krótkim czasie, skan trafia do cyfrowego systemu, w którym projektuje się uzupełnienie idealnie dopasowane do warunków w jamie ustnej, do kształtu twarzy oraz preferencji Pacjenta.  

Braki w uzębieniu - Protetyka

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Doskonała rekonstrukcja uzębienia

Leczenie implantologiczne składa się z dwóch głównych etapów: chirurgicznego i protetycznego. W pierwszym etapie - implant jest wprowadzony w tkankę kostną. Procedura jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesna. Na czas gojenia zakłada się protezę tymczasową, dzięki której nasi Pacjenci mogą normalnie funkcjonować. W drugim etapie, zazwyczaj po 6 miesiącach,  ma miejsce odbudowa protetyczna na wcześniej wszczepionym implancie. 

Implanty, które polecamy naszym Pacjentom, w sposób optymalny naśladują naturę, dzięki czemu trudno je odróżnić od własnych zębów.

Braki w uzębieniu - Implantologia

OPINIE O NAS

Zadzwoń: +48 603 773 180 

lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

Rejestracja

Umów się na wizytę

Gabinety stomatologiczne w Sopocie

Zadzwoń:

+48 603 773 180

lub umów się online:

REJESTRACJA ON-LINE

Centrum Nowoczesnej Stomatologii

Strona www stworzona w kreatorze Medical PR

zdjęcia kadry oraz wyposażenia placówki D-Dent - So Blue Sky

zdjęcia na stronie głównej / nagłówek - obraz autorstwa Nakaridore na Freepik

Leczymy.

Implantologia

Protetyka

Bóle stawowe

Nadwrażliwość

Wady zgryzu

Paradontoza

Leczenie kanałowe

Ból zęba

Firma.

Kontakt

Bezpieczeństwo

Blog

Cennik

Technologie

Nasi specjaliści

Oferta.

Implantologia

Protetyka

Profilaktyka

Diagnostyka

Rehabilitacja stawu skron.-żuchw.

Leczenie bruksizmu

Wybielanie zębów

Ortodoncja

Chirurgia stomatologiczna

Periodontologia

Endodoncja

Stomatologia dziecięca

Stomatologia zachowawcza

Leczenie bez bólu