Strona www stworzona w kreatorze Medical PR

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 603 773 180 lub umów się online:

D-DENT

REJESTRACJA ON-LINE

Zadzwoń:

+48 603 773 180

lub umów się online:

Masz pytania lub chcesz ustalić termin? 

Umów się na wizytę

Rejestracja

OPINIE O NAS

Wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że nowotwory mogą rozwijać się w obrębie jamy ustnej. Takie umiejscowienie nowotworów nie należy niestety do rzadkości. Co gorsza, rokowanie w takich przypadkach jest
Okluzja to harmonijna współpraca zębów żuchwy i szczęki, mięśni poruszających żuchwą i stawów skroniowo-żuchwowych łączących żuchwę z podstawą czaszki. Kiedy wszystkie elementy tego układu funkcjonują poprawnie, układ jest stabilny i
Stomatologia cyfrowa to już teraźniejszość. Gipsowe modele zalegające w ogromnych magazynach są coraz częściej wypierane przez łatwe do przechowywania i wysyłania modele cyfrowe, a lekarze coraz częściej i chętniej wybierają

Artykuły naszych ekspertów

Dowiedz się więcej

Autor: Dr Joanna Dunaj D-DENT Sopot

Technika CAD/CAM w połączeniu z doświadczeniem lekarza stomatologa, wspomaganego w swojej pracy przez specjalistyczne oprogramowanie, gwarantuje zredukowanie do minimum czasu potrzebnego na wykonanie prac protetycznych, a także zapewnia zdecydowane zwiększenie precyzji działania. Potencjał stomatologii cyfrowej sprawia, że już na poziomie klinicznym możemy wyeliminować wszelkie potencjalne błędy popełnione przez człowieka i zapobiec konieczności kilkukrotnych przymiarek.

Jest to wizualny plan leczenia oraz poznanie końcowego ,indywidualnie zaprojektowanego rezultatu- - nowego uśmiechu . Wyraża on naszą osobowość i jest zgodny z fizycznymi cechami twarzy .Pacjent staje się współtwórcą swojego nowego wyglądu.

Nowa technologia niezmiernie poprawia komfort pracy lekarza, a tym samym pacjenta, który już na pierwszej wizycie może poznać szczegółowy plan leczenia. Te ulepszone możliwości współpracy przyspieszają dostawę prac i przyczyniają się do uzyskania optymalnych rezultatów. Dentysta i laboratorium mogą łatwo komunikować się on-line i omówić ważne kwestie dotyczące pracy.

Digital Smile Design

Zastosowanie nowoczesnych cyfrowych rozwiązań zaowocowało wprowadzeniem innowacyjnej metody leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych nakładek prostujących  zęby<pro smile> zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkownika.

Innowacyjna ortodoncja

Co więcej, zęby odbudowane za pomocą cyfrowo zaprojektowanego wypełnienia skutecznie pełnią swoją pierwotną funkcję. Cechuje je przy tym wyjątkowa trwałość - mogą służyć pacjentowi przez wiele lat, a ich naturalny wygląd nie zmienia się z biegiem czasu. Nowoczesne wypełnienia zębów projektowane komputerowo są również odporne na ścieranie, a także wyjątkowo szczelne. Odbudowując zęby za pomocą projektowania komputerowego, można mieć pewność, że nie będą różnić się od naturalnych zębów, a dodatkowo będą zdecydowanie trwalsze.

Wyjątkowa trwałość

Stomatologia cyfrowa znajduje swoje zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii. Zajmuje się metodą zachowania zębów w naturalnym kształcie oraz kolorze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i materiałów odbudowa ubytków może być wykonana w estetyczny, prawie niewidoczny sposób.

Dzięki nowoczesnej diagnostyce, w ramach której tworzymy cyfrowy wycisk, poznajemy najmniejsze szczegóły anatomicznej budowy zęba. W efekcie możemy zaprojektować wypełnienie odpowiadające naturalnemu uzębieniu, wiernie oddając jego kształt, kolor, a także najdrobniejsze cechy charakterystyczne. Dlatego właśnie wypełnienia zęba projektowane komputerowo odznaczają się ponadprzeciętną precyzją

Ponadprzeciętna precyzja

  • Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii cyfrowej CAD/CAM, proces odbudowy protetycznej zębów jest możliwy z dnia na dzień.

  • Zamiast tradycyjnego wycisku zostaje wykonany skan kamerą wewnątrzustną 3D, a dzięki powstałemu modelowi cyfrowemu, maszyna frezująca robi odbudowę ceramiczną.

  • Skanowanie z dokładnością 20 mikrometrów i uzyskanie cyfrowego modelu z 30 krotnym powiększeniem, gwarantuje dokładność nieosiągalną dla ręki i oka. Cały proces wyróżnia się brakiem możliwości popełnienia błędu i konieczności wykonywania poprawek u pacjenta.

  • Odbudowy pełnoceramiczne zębów wykonane są z jednorodnych, homogennych bloczków porcelanowych, co dodatkowo podnosi jakość całego procesu i zadowolenie pacjenta.

Stomatologia cyfrowa to już teraźniejszość. Gipsowe modele zalegające w ogromnych magazynach są coraz częściej wypierane przez łatwe do przechowywania i wysyłania modele cyfrowe, a lekarze coraz częściej i chętniej wybierają innowacyjną i niezwykle precyzyjną technologię CAD/CAM.

PROTETYKA CYFROWA TO SZYBKOŚĆ, WYGODA I PRECYZJA

17 listopada 2021

D-DENT