D-DENT

23 stycznia 2024

KONIEC Z TRADYCYJNYMI WYCISKAMI!

W świecie diagnostyki stomatologicznej, nasz skaner wewnątrzustny jest jak piórko delikatnie dotykające powierzchni zęba, odkrywające sekrety, których nie można zobaczyć gołym okiem.

 

Innowacyjne podejście do leczenia oraz do diagnostyki stomatologicznej odgrywa kluczową rolę w naszych gabinetach, zapewniając przewidywalność i spektakularne efekty poszczególnych procedur i terapii. 

Dzisiaj chciałabym bardzo krótko opowiedzieć o innowacyjnej technologii diagnostycznej, jaką jest skaner wewnątrzustny, który zdecydowanie zmienił standardy opieki dentystycznej, dając niezrównaną precyzję i komfort dla naszych Pacjentów.

Diagnostyka i planowanie leczenia w 3D

Nasz skaner wewnątrzustny jest niezastąpiony w diagnostyce  stomatologicznej, umożliwiając uzyskanie niezwykle precyzyjnych obrazów jamy ustnej w trójwymiarze. W ciągu sekundy skaner wychwytuje tysiące kadrów, tworząc na ekranie monitora obraz 3D wnętrza jamy ustnej. Dodatkowo, jest w stanie znaleźć około 3,5 miliona punktów na każdy łuk zębowy, wykonując zdjęcia prezentujące ząb ze wszystkich stron. To niezwykle precyzyjna prezentacja, dzięki której możemy zobaczyć m.in. budowę struktur anatomicznych zębów, dziąseł, kształt zębów, skalę ubytków, wady zgryzu oraz inne cechy.

To narzędzie, które znacznie przewyższa tradycyjne metody, takie jak wyciski czy gipsowe formy. Dzięki tej technologii, planowanie leczenia protetycznego, ortodontycznego, jak również wszczepianie implantów staje się nie tylko bardziej precyzyjne, ale również szybsze, eliminując konieczność wielokrotnych wizyt w gabinecie.

Protetyka, Implantologia, Ortodoncja 

Skaner wewnątrzustny odgrywa ważną rolę w planowaniu leczenia, będąc precyzyjnym narzędziem diagnostycznym, używanym przez lekarzy dentystów i chirurgów stomatologicznych. Dokładne obrazy struktur anatomicznych w jamie ustnej są nam niezbędne do prawidłowego projektowania i prawidłowego leczenia. To jest niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu, unikamy nieprzewidzianych komplikacji podczas procedury implantacji, unikamy niewłaściwego dopasowania aparatu ortodontycznego czy nieprecyzyjnego wykonania uzupełnień protetycznych. Dodatkowo, skanery wewnątrzustne eliminują konieczność tradycyjnych wycisków, co zwiększa komfort naszych Pacjentów i skraca czas potrzebny na przygotowanie protetyki. 

Nasi Pacjenci widzą obraz swojej jamy ustnej na ekranie

Dla wielu naszych Pacjentek oraz Pacjentów, niezwykle istotne jest to, że mają oni możliwość zobaczenia obrazu wnętrza swojej jamy ustnej na ekranie komputera w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu, mają lepsze zrozumienie dotyczące swojego stanu zdrowia. Często, widząc dokładny obraz swojego uzębienia, zadają pytania, wyrażają swoje oczekiwania i generalnie mogą aktywnie uczestniczyć w całym procesie leczenia. Leczenie staje się dla Nich bardziej zrozumiałe i przewidywalne i niezwykle często taka edukacja dotycząca własnego stanu zdrowia, zachęca do zdrowszego stylu życia i lepszego zrozumienia zaleceń lekarzy. 

PROSTE, BŁYSKAWICZNE  BADANIE

1. Przygotowanie 

W pierwszej kolejności, oczyszczamy jamę ustną. W niektórych przypadkach usuwamy nadmiar śliny. 

2. Umieszczenie skanera wewnątrzustnego

Lekarz dentysta umieszcza skaner w jamie ustnej. Urządzenie jest niewielkie i wygodne, zarówno dla Pacjenta, jak i lekarza. Podłączamy je do komputera, który odbiera i przetwarza dane. 

3. Skanowanie

Skaner zbiera dane z powierzchni zębów, dziąseł i innych struktur anatomicznych. W trakcie tego procesu, tworzy się trójwymiarowy model jamy ustnej.

4. Przetwarzanie danych

Zebrane dane są przekazywane do oprogramowania komputerowego, które tworzy pełen obraz struktury jamy ustnej. Na podstawie zebranych danych, lekarz jest w stanie precyzyjnie opracować plan leczenia. 

I to wszystko!

Podsumowanie

Dlaczego piszę na temat skanera wewnątrzustnego? 

Skaner wewnątrzustny to nie tylko technologia, wpływająca za sukces leczenia, ale to komfort i bezpieczeństwo dla naszych Pacjentów. Podsumuję najważniejsze cechy badania skanerem:

1.   Badanie jest bezpieczne, bezbolesne, komfortowe 

Badanie nie generuje nieprzyjemnych odczuć, jakie mogły mieć miejsce w trakcie stosowania tradycyjnych wycisków. Nie ma odruchu wymiotnego, nie ma stresu i innego dyskomfortu. 

2.   Badanie jest szybkie 

Skanowanie jamy ustnej trwa znacznie krócej niż pobieranie tradycyjnego wycisku. Trwa około 10 minut. 

3.   Badanie jest niezwykle dokładne 

Wizualizacja 3D oferuje niespotykaną wcześniej precyzję. Pozwala na kompleksową ocenę stanu jamy ustnej i zaprojektowanie zindywidualizowanego planu leczenia w obszarze protetyki, implantologii, czy ortodoncji. 

4.   Badanie prezentuje naszym Pacjentom stan jamy ustnej

Jest to ważne, gdyż wiele Pacjentek i Pacjentów chciałoby zobaczyć i bardziej zrozumieć stan swojego zdrowia oraz przebieg leczenia. 

Chcemy, aby Państwa wizyty w naszym centrum, były jak najbardziej przyjemne, dlatego też stawiamy na minimalizację dyskomfortu i skrócenie czasu trwania procesu diagnostycznego i terapeutycznego.

Nasi lekarze są do Waszej dyspozycji, więc nie wahajcie się skontaktować z nami. Odpowiemy na wszelkie Wasze pytania. Kontakt do nas - kliknij.

Nowoczesne technologie w stomatologii nie tylko usprawniają pracę naszych specjalistów, lecz także przekładają się na Wasze zadowolenie. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, abyście doświadczyli nowego standardu diagnostyki stomatologicznej oraz optymalnego, zindywidualizowanego leczenia opartego na rzetelnej diagnozie, kompleksowym planowaniu leczenia oraz nowoczesnych terapiach.

Artykuły naszych ekspertów

Kiedy zamykamy oczy i zapadamy w sen, nasze ciała przechodzą przez szereg aktywności regeneracyjnych i naprawczych.  Sen to niezwykle istotny proces dla zdrowia i regeneracji całego organizmu. W trakcie snu
W świecie diagnostyki stomatologicznej, nasz skaner wewnątrzustny jest jak piórko delikatnie dotykające powierzchni zęba, odkrywające sekrety, których nie można zobaczyć gołym okiem. Innowacyjne podejście do leczenia oraz do diagnostyki stomatologicznej
Prawidłowe, kompletne uzębienie nie tylko dodaje pewności siebie, ale także odgrywa ważną rolę w zachowaniu proporcji twarzy. Wiele Pacjentek oraz wielu Pacjentów cieszy się z utrzymania zdrowych, białych, pięknych zębów.
Zima to nie tylko czas białych pejzaży, spacerów w płatkach śniegu i świątecznych przygotowań, ale także okres, w którym nasze zęby potrzebują dodatkowej, specjalnej troski. DLACZEGO?  Oto tylko kilka wybranych
Nasi Pacjenci przekonali się już dawno, że leczenie zębów może być bezbolesne, że nie muszą obawiać się ekstrakcji zęba, czy zaawansowanego leczenia kanałowego, że wizyta u dentysty może być przyjemna
W większości przypadków paradontozę można wyleczyć. We wczesnym stadium u większości pacjentów, doskonałe efekty uzyskujemy standardowymi metodami pielęgnacyjno-profilaktycznymi, bez udziału zabiegów inwazyjnych. W zaawansowanym stadium choroby, będzie niezbędna interwencja chirurgiczna,
Jeśli podczas mycia zębów, zaobserwowaliście krwawienie dziąseł, odczuwacie również swędzenie w jamie ustnej, nieświeży oddech, nieprzyjemny posmak, jeżeli niepokoi Was coraz częstsza bolesność i wrażliwość dziąseł, a nawet ich obrzęk,
Najpewniej niejednokrotnie zdarzyło się Wam, że nie myliście zębów przez cały dzień, od porannego szczotkowania zębów minęło kilka godzin i wtedy mogliście odczuć, że zęby są jakby matowe w dotyku.
Nasi Pacjenci coraz częściej pytają nas o powikłanie, jakim jest złamane narzędzie w kanale zęba. Pytania dotyczą głównie dolegliwości i problemów, jakie mogą wystąpić z powodu pozostawionego narzędzia w kanale
Najczęściej zaczyna się od bólu zęba. Ząb boli…nasi Pacjenci często opisują ten ból jako tępy, czasami ostry, pulsujący. Ząb często też boli w trakcie jedzenia, żucia. Jest również dużo przypadków,
Wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że nowotwory mogą rozwijać się w obrębie jamy ustnej. Takie umiejscowienie nowotworów nie należy niestety do rzadkości. Co gorsza, rokowanie w takich przypadkach jest
Okluzja to harmonijna współpraca zębów żuchwy i szczęki, mięśni poruszających żuchwą i stawów skroniowo-żuchwowych łączących żuchwę z podstawą czaszki. Kiedy wszystkie elementy tego układu funkcjonują poprawnie, układ jest stabilny i

OPINIE O NAS

Zadzwoń: +48 603 773 180 

lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

Rejestracja

Umów się na wizytę

Gabinety stomatologiczne w Sopocie

Zadzwoń:

+48 603 773 180

lub umów się online:

REJESTRACJA ON-LINE

Centrum Nowoczesnej Stomatologii

Strona www stworzona w kreatorze Medical PR

zdjęcia kadry oraz wyposażenia placówki D-Dent - So Blue Sky

zdjęcia na stronie głównej / nagłówek - obraz autorstwa Nakaridore na Freepik

Leczymy.

Implantologia

Protetyka

Bóle stawowe

Nadwrażliwość

Wady zgryzu

Paradontoza

Leczenie kanałowe

Ból zęba

Firma.

Kontakt

Bezpieczeństwo

Blog

Cennik

Technologie

Nasi specjaliści

Oferta.

Implantologia

Protetyka

Profilaktyka

Diagnostyka

Rehabilitacja stawu skron.-żuchw.

Leczenie bruksizmu

Wybielanie zębów

Ortodoncja

Chirurgia stomatologiczna

Periodontologia

Endodoncja

Stomatologia dziecięca

Stomatologia zachowawcza

Leczenie bez bólu