Strona www stworzona w kreatorze Medical PR

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 603 773 180 lub umów się online:

D-DENT

REJESTRACJA ON-LINE

Zadzwoń:

+48 603 773 180

lub umów się online:

Masz pytania lub chcesz ustalić termin? 

Umów się na wizytę

Rejestracja

OPINIE O NAS

Wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że nowotwory mogą rozwijać się w obrębie jamy ustnej. Takie umiejscowienie nowotworów nie należy niestety do rzadkości. Co gorsza, rokowanie w takich przypadkach jest
Okluzja to harmonijna współpraca zębów żuchwy i szczęki, mięśni poruszających żuchwą i stawów skroniowo-żuchwowych łączących żuchwę z podstawą czaszki. Kiedy wszystkie elementy tego układu funkcjonują poprawnie, układ jest stabilny i
Stomatologia cyfrowa to już teraźniejszość. Gipsowe modele zalegające w ogromnych magazynach są coraz częściej wypierane przez łatwe do przechowywania i wysyłania modele cyfrowe, a lekarze coraz częściej i chętniej wybierają

Artykuły naszych ekspertów

Dowiedz się więcej

Autor: Dr Joanna Dunaj D-DENT Sopot

Kompleksowa diagnostyka w kierunku nowotworów jamy ustnej umożliwia odpowiednio wczesne podjęcie leczenia i skuteczną walkę z chorobą nowotworową.

Dlatego tak istotne są regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym i zgłaszanie się do lekarza w przypadku zauważenia najdrobniejszych zmian na błonie śluzowej jamy ustnej.

Diagnostyka za pomocą specjalnej głowicy lasera diodowego– przeprowadzamy badania przesiewowe obejmujące szczegółowy wywiad medyczny, badanie zewnątrz- oraz wewnątrzustne. 

W trakcie badania oceniany jest nie tylko stan zębów i dziąseł pacjenta, lecz również cała jama ustna, wewnętrzne części policzków, podniebienie, gardło, a przede wszystkim – wargi, język i błona śluzowa. Dodatkowo, lekarz stomatolog badając Pacjenta, zwraca uwagę na symetrię twarzy, stan jego węzłów chłonnych (podbródkowych, podżuchwowych i szyjnych).

Za pomocą specjlanej głowicy lasera Lasotronix  można wykryć wczesne postacie dysplazji  i stanów przedrakowych. Polega ono na wykorzystaniu zjawiska chemoiluminescencji. Zdrowe tkanki pochłaniają światło chemoilumiolcencyjne lampy , a zmiany czerwone ,są dużo ciemniejsze. Komórki z licznymi ziarnistościami odbijają białe światło.

Laser diodowy LASOTRONIX

Zadaniem stomatologa jest diagnoza i leczenie nie tylko chorych zębów, lecz całej jamy ustnej. W wielu przypadkach to właśnie lekarz dentysta jako pierwszy dostrzega objawy, które mogą sugerować rozwój wielu groźnych chorób

Dzięki wykorzystywanym technologiom i doświadczeniu lekarzy . Możliwa jest skuteczna diagnostyka i profilaktyka nowotworów jamy ustnej.

Rola Lekarza Dentysty

Badania przesiewowe zalecamy szczególnie:

 • osobom, które ukończyły 40. rok życia,

 • nałogowym palaczom,

 • osobom nadużywającym alkoholu,

 • miłośnikom ostrych przypraw,

 • Pacjentom prowadzącym niezdrowy tryb życia,

 • osobom narażonym na kontakt z wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV16 ),  zakażenie wirusem HPV 16/18 (>6 partnerów seksualnych ),

 • Pacjentom obciążonym przypadkami nowotworów w rodzinie.

 • czynniki fizyczne (urazy mechaniczne, promieniowanie jonizujące i UV),

 • immunosupresja (leki immunosupresyjne obniżają odporność organizmu),

 • choroba nowotworowa (u Pacjenta lub w rodzinie),

 • nieodpowiednia higiena jamy ustnej, zła dieta,

 • indywidualna podatność, warunki socjalne.

Badania przesiewowe

Wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że nowotwory mogą rozwijać się w obrębie jamy ustnej. Takie umiejscowienie nowotworów nie należy niestety do rzadkości. Co gorsza, rokowanie w takich przypadkach jest złe.

Jedyną szansą na skuteczne leczenie jest wczesne wykrycie choroby i radykalne wycięcie zmiany nowotworowej. Odpowiednio wczesne uchwycenie procesu chorobowego i natychmiastowe podjęcie leczenia daje niemal stuprocentową szansę wyleczenia.

ROLA LEK. DENTYSTY W PROFILAKTYCE ONKOLOGICZNEJ

29 listopada 2021

D-DENT